TERAPIA MANUALNA
Jeżeli szukasz odpowiedniej metody leczenia bólu kręgosłupa, stawów, mięśni i ograniczeń ruchomości – zadzwoń i zapytaj o odpowiednią terapię, wspólnie dobierzemy najlepszą.

 

osteopatia i terpia manualna

W czym pomożemy?
– bóle kręgosłupa oraz ograniczenia ruchomości kręgosłupa
– bóle i ograniczenia ruchomości stawów obwodowych
– bóle mięśniowe
REHABILITACJA OSÓB DOROSŁYCH 
Ból pleców nie daje Ci spokoju, przez siedzący tryb pracy i życia cierpisz na przewlekłe dolegliwości w obrębie karku i odcinka szyjnego kręgosłupa? Jesteś po operacji artroskopii kolana, operacji kręgosłupa lub operacji endoprotezoplastyki? A może po urazie doszło do utraty formy, zakresu ruchu czy siły mięśniowej? Fizjoterapia jest idealna dla Ciebie!

rehabilitacja dorosłych

Zapewniając pełną wygodę i oszczędność czasu wszystkie zabiegi fizjoterapii i rehabilitacji prowadzone są w domu pacjenta. Jakość terapii nie różni się od tej prowadzonej w gabinecie, będąc w ostrym stanie unikasz konieczności docierania do placówki medycznej.
Prowadzona fizjoterapia obejmuje zagadnienia ortopedyczne, kardiologiczne oraz geriatryczne.
Rehabilitacja ortopedyczna – obejmuje wszelkie problemy związane z narządem ruchu.
Pomożemy Ci wrócić do formy po zabiegach operacyjnych, urazach takich jak skręcenia i złamaniach, przy chorobie zwyrodnieniowej stawów, bólach kręgosłupa,biodra i kolan.
Rehabilitacja kardiologiczna – obejmuje ćwiczenia i fizjoterapię osób po przebytym zawale serca, z nadciśnieniem tętniczym, chromaniem przystankowym oraz po wszczepionych by-passach.
Rehabilitacja geriatryczna– przeznaczona jest dla pacjentów w podeszłym wieku, skupia się na poprawie sprawności ruchowej i motorycznej, polepszaniu parametrów krążeniowo oddechowych oraz poprawie komfortu i jakości życia.
Warto pamiętać, że dobrze prowadzona rehabilitacja w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów oraz innych przewlekłych dolegliwości w znaczny sposób opóźnia konieczność zabiegów chirurgicznych i ortopedycznych.
Zachęcam do skorzystania z odpowiedniej dla Ciebie rehabilitacji i umówienie się na wizytę.
TRENING MEDYCZNY I FUNKCJONALNY 
Jest to oferta dla sportowców oraz amatorów zdrowego stylu życia. Trening medyczny pomaga w szybkim powrocie do formy po urazie, przygotowaniu do sezonu biegowego czy też narciarskiego, eliminuje problemy z zakresem i jakością ruchu, działa doskonale jako prewencja przeciwko przyszłym kontuzjom. Jego zadaniem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni, za pomocą jak najbardziej złożonych ćwiczeń.
trening medyczny
W treningu funkcjonalnym łączymy ze sobą wiele ćwiczeń równoważnych wzmacniających stabilizację centralną ciała, ćwiczeń poprawiających koordynację i równowagę oraz ćwiczeń z masą własnego ciała. Trening medyczny jest w pełni kompleksowy – oddziaływuje na całe ciało.
Pomagamy:
– w powrocie do pełni zdrowia po kontuzji czy też zabiegu operacyjnym
– przygotowaniu do sezonu narciarskiego oraz biegowego
– przygotowaniu do triathlonu
– chęci zmiany swojego stylu życia i poprawie jakości swojego treningu
REHABILITACJA OSÓB STARSZYCH 
Firma Aktywna Fizjoterapia zajmuje się także rehabilitacją osób w podeszłym wieku. Zawsze dojeżdżamy do naszych pacjentów na terenie Warszawy, Konstancina, Piaseczna, Magdalenki oraz okolic, aby zapewnić im jak największą wygodę. Osoby starsze są grupą bardzo wymagających pacjentów, często obciążonych chorobami układu sercowo – naczyniowego czy też układu ruchu. Doskonale dobierzemy odpowiednią terapię do każdego z naszych pacjentów w sposób indywidualny.
Zaletami indywidualnej rehabilitacji osób starszych są:
– poprawa samopoczucia, jakości życia oraz stanu psychicznego
– poprawa parametrów krążeniowo – oddechowych pacjenta
– poprawa umiejętności lokomocji oraz samoobsługi pacjenta
– poprawa równowagi, koordynacji ruchowej oraz wydolności fizycznej
– profilaktyka przeciwko upadkom
– zmniejszenie dolegliwości bólowych pacjenta
Rehabilitacja obejmuję naukę chodu o kulach, naukę pionizacji i poprawę jakości chodu, ćwiczenia indywidualne, masaż, ćwiczenia równowagi i propriocepcji.

rehabilitacja osob starszych

Oferujemy rehabilitacje pacjentów:
– z chorobą zwyrodnieniową stawów
– po przebytych zabiegach endoprotezoplastyki stawów
– po złamaniach kończyn oraz kręgosłupa
– po udarach mózgu oraz zawałach serca
– z chorobą Parkinsowa
– pacjentów leżących z utrudnioną możliwością lokomocji
REHABILITACJA DZIECI
 
Jeśli Twoje dziecko uległo urazowi, posiada wadę postawy oraz wady stóp, przeszło operację lub złamanie warto pomyśleć o fizjoterapii, aby jak najszybciej powróciło do dobrej formy.

rehabilitacja dzieci

Zajmujemy się:
– rehabilitacją po złamaniach i skręceniach
– reedukacją wad postawy i płaskostopia
– rehabilitacją po zabiegach operacyjnych
– treningiem funkcjonalnym wspierającym młodych sportowców – zapewniającym prewencję przed ewentualnymi kontuzjami.

 

 

KINESIOTAPING
Jeżeli masz problemy z zakresem ruchu, doskwiera Ci ból lub obrzęk zapoznaj się z ofertą terapia plastrami Kinesiotape. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo i brak uczuleń do terapii używamy plastrów najwyższej jakości. Są one bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży oraz w czasie połogu. W trosce o komfort i czas naszych pacjentów zabiegi wykonywane są w ich domach a dojazd jest całkowicie bezpłatny.
Kinesiotaping jest nową metodą wykorzystywaną w rehabilitacji. Technika ta polega na aplikacji specjalnych plastrów, swoimi właściwościami podobnych do skóry (rozciągliwością, gęstością) w taki sposób, aby jak najlepiej wspomóc samoleczenie ogranizmu pacjenta. Plastry naklejamy, aby odciążyć, stymulować, korygować lub poprawić krążenie danej okolicy ciała. Ważna jest właściwa diagnostyka terapeuty, po to by aplikacja plastra działała jak najszybciej i najskuteczniej. Kinesiotaping jest metodą zarówno dla sportowców jak i osób prowadzących normalny tryb życia.

kinesiotaping

Działanie kinesiotapingu:
– normalizacja napięcia mięśniowego
– redukcja bólu
– poprawa krążenia limfy i krwi
– korekcja ustawienia stawów i postawy
– przyspieszona redukcja stanu zapalnego